W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Program KWW Razem Nowy Targ

Zobacz nasz program w formie filmowej serii krótkich odcinków - kliknij.

Turystyka

 1. Uruchomimy wspólną promocją regionu. Zbudujemy od nowa politykę promocyjną i przywrócimy Miastu pozycję lidera w regionie. Nowy Targ będzie kreował wspólne działania z sąsiednimi gminami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi, które przyciągną turystów i inwestorów do naszego Miasta.
 2. Na Gorce trzeba mieć pomysł. Wykorzystamy potencjał przygotowywanej inwestycji Ścieżka w Koronach Drzew. Będzie to miało znaczenie dla rozwoju turystycznego Nowego Targu. Skomunikujemy Kowaniec z tą inwestycją oraz przygotujemy przyjazne plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające rozwój turystyki na Kowańcu.
 3. Zbudujemy największy w Małopolsce kompleks narciarstwa biegowego GORCE CROSS COUNTRY we współpracy z Gminą Nowy Targ. Połączymy Nowy Targ, Obidową i Waksmund  w system 50 km tras biegowych o różnym stopniu trudności wraz z niezbędną infrastrukturą.
 4. Stworzymy kompletny rowerowy produkt turystyczny. Nowotarskie trasy rowerowe uzupełnimy o strefę MTB w Gorcach. Przygotujemy górskie trasy w formule Single Track.

Ekologia i zdrowie

 1. Skutecznie wdrożymy w Nowym Targu nowy ogólnopolski program „Czyste powietrze” polegający na dofinansowaniu termomodernizacji budynków, wymianie okien oraz wymianie źródeł ciepła na ekologiczne.

 

 1. Wdrożymy program profilaktyczny związany ze szczepieniami dla dzieci na meningokoki.

 

Rozwój  przedsiębiorczości

 

 1. Przedsiębiorca też potrzebuje pomocy Miasta. Zorganizujemy Punktu Wsparcia Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta w celu kompleksowego i szybkiego rozwiązywania spraw.
 2. Potrzeby przedsiębiorców mają znaczenie. Utworzymy Forum Przedsiębiorców przy Radzie Miasta, aby cyklicznie wysłuchać pracodawców i na partnerskich zasadach wspierać ich w realizacji zamierzeń gospodarczych.
 3. Pomożemy w realizacji utworzonego ustawą z dn. 10 maja 2018 programu Polskiej Strefy Inwestycji i powołamy Nowotarską Strefą Aktywności Gospodarczej.
 4. Zainicjowanie powstania  Strefy Rękodzieła.

 

Sport i Rekreacja

 

 1. Tradycja jest dla nas ważna. Stworzymy realną pod względem finansowym i infrastrukturalnym, możliwość budowy kompleksu sportowego z halą lodową, wykorzystując aktualną lokalizację przy parku.
 2. Opracujemy  Strategię Rozwoju Sportu w Nowym Targu.
 3. Podejmiemy działania w celu zagospodarowania zdegradowanych terenów takich jak: „stara oczyszczalnia ścieków”, „stary basen os. Na Skarpie” - na place rekreacyjne i boiska sportowe dla mieszkańców.

Infrastruktura

 

 1. Stawiamy sobie za cel realizację nowych ciągów komunikacyjnych. Najwyższy priorytet otrzymują drogi odciążające ul. Ludźmierską, w szczególności realizacja połączenia ul. Bohaterów Tobruku z Zakopianką oraz przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę dla drogi łączącej okolice dworca PKP z Zakopianką.
 2. Stworzymy bezpłatne parkingi wielkopowierzchniowe zlokalizowane blisko centrum Miasta.

 

Edukacja

 

 1. Zorganizujemy świetlice dla oddziałów przedszkolnych oraz świetlice profilaktyczno – wychowawcze.
 2. Każde dziecko powinno posiąść umiejętność pływania. Wprowadzimy system nauki pływania dla 4-to klasistów w ramach lekcji wychowania fizycznego.
 3. Zdrowe dzieci to nasz największy kapitał. Rozbudujemy infrastrukturę sportową  przy szkołach.

Napisz do nas!

Masz pomysł na rozwój Nowego Targu? Chcesz wesprzeć naszych kandydatów? Masz sprawę dla radnego? Napsz nam o tym!

Dane komitetu

 

KWW Razem Nowy Targ

w górę
w dół